پرورش و نگهداری جوجه ماشینی در خانه

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جوجه های ماشینی جوجه هایی هستند که از مرغ های صنعتی تولید شده اند و تمامی آنهایی که بصورت رنگی عرضه می گردند جنسیت نر دارند و برای پرورش و نگهداری در خانه عرضه می گردند.
جوجه های ماشینی جوجه هایی بعمل آمده از مرغ های صنعتی در مرغداری می باشند که با دستگاه های جوجه کشی تمام اتوماتیک و صنعتی تولید می گردند که در رنگ های گوناگون به بازار عرضه می شوند و در واقع جوجه خروس هایی هستند که هیچ سودی برای پرورش دهندگان ندارند و به همین خاطر بعد از تفکیک جنسیت بصورت جداگانه بفروش می رسند.
جوجه خروس های ماشینی اگرچه هیچ سودی برای پرورش دهندگان ندارند اما می توانید آنها را در خانه پرورش دهید اما باید برای نگهداری از این مخلوقات کوچک بهترین شرایط را برای شان فراهم آورید.

پرورش جوجه ماشینی

جوجه های ماشینی اساسا جوجه هایی ضعیف و طرد شده هستند که با قیمت پایینی در خیابان بفروش می رسند ولی اگر از روش های اصولی تبعیت کنید می توانید آنها را به خروس هایی قدرتمند و گوشتی تبدیل کرده و بعد از مدت زمان کوتاهی آنها را در راستای تولید گوشت چاق کنید.
پیش از خرید این جوجه ها باید تغذیه آنها را فراهم کنید و یک جای مناسب و یک بستر خوب برای شان درست کنید که بهترین کار خریدن یک قفس بزرگ است و به ازای یک عدد جوجه یکمتر جا برای شان در نظر بگیرید.
این جوجه ها بسیار دوران حساسی را طی می کنند به همین علت باید آب و غذای شان بهداشتی باشد پس بهتر است یک دبه پلاستیکی را از اطراف سوراخ کنید و بعنوان ظروف آب خوری و دان خوری از آنها استفاده نمایید.
برای تغذیه شان هم بهتر است از دان پارس مصرف کنید و بعد ها در کنار دان به آنها گندم و نان خشک کوبیده بدهید.

باید توجه داشته باشید برای پرورش این جوجه ها حتما از رول بستر مرغدای قیمت مناسب استفاده نمایید تا کار پرورش برای شما راحت شود
برای رعایت بهداشت هم بهتر است زیر قفس را هرروز تمیز کنید و اگر در باغچه آنها را دور توری نگهداری می نمایید بهتر است هر هفته خاکش را زیر و رو کنید تا کرم ها و پشه ها موجب بیماری شان نشوند.
اگر تا دو هفته بتوانید جوجه ها را سالم نگه دارید یعنی تقریبا از خطر مرگ در امان مانده اند.

به بالای صفحه بردن