پرورش انواع جوجه شترمرغ یکماهه در تهران

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

انواع مختلفی از جوجه شترمرغ های یکماهه امروزه در راستای اهداف تجاری امروزه پرورش می یابند که اغلب این طیور در تهران و شهرهای بزرگ کشور نگهداری شده و تولید محصول خوبی دارند.
جوجه شترمرغ های یکماهه از انواع طیور پرورشی می باشند که در تهران، مشهد یا دیگر استان های بزرگ با شیوه های باز، بسته و نیمه باز پرورش می یابند.
این جوجه های پرورشی سازگاری بالا با محیط و شرایط پرورشی دارند و توانایی شان در راستای تولید گوشت بسیار بالاست به همین خاطر عموم پرورش دهندگان و تولید کنندگان گوشت با پرورش این طیور به تولید بهترین و مرغوب ترین گوشت نائل شده اند و انواع مختلفی از گوشت باکیفیت شترمرغ را عرضه می نمایند.

پرورش جوجه شترمرغ گوشتی

جوجه شترمرغ های گوشتی پرنده هایی هستند که اغلب شان با جنسیت نر انتخاب شده اند و به خاطر اینکه سازگاری بالا با محیط پرورشی دارند و نسبت به ماده ها از توانایی بالاتری در تولید گوشت برخوردارند، مورد پرورش قرار گرفته اند و در سه روش اصلی نگهداری می گردند.
خوب است بدانید که این طیور گوشتی حتی برای تولید محصولات فرعی از جمله چرم، روغن یا محصولات دیگر هم مناسب ترین گزینه هستند و از ماده ها بهتر عمل می کنند.
بطور کلی جوجه شترمرغ های نر گوشتی سودآور ترین طیور پرورشی به حساب می آیند که گفته می شود سوددهی این جانداران پرورشی چهار برابر گاو نیز بیشتر است و این نشان دهنده ارزش بالای شان می باشد.
پرورش این طیور همانطور که اشاره کردیم با سه روش کلی باز، نیمه باز و بسته امکان پذیر می باشد یعنی یکی ازین سه روش را می توان در جهت تولید گوشت انتخاب کرد.
از اسم این روش ها تاحدودی خواهید فهمید که شیوه پرورش به چه شکل است یعنی شیوه باز به پرورش شترمرغ ها در یک محیط وسیع و باز اکتفا می کند یا در شیوه بسته باید شترمرغ ها را در فضایی بسته و سرپناهی مسقف پرورش داد و همچنین در روش پرورش نیمه باز یک مکان مسقف با یک محیط باز انتخاب شده و جوجه شترمرغ های یکماهه در آن جا نگهداری می گردند.
پرورش شترمرغ
منبع: خوراک دام و طیور ایران

مطالب مرتبط

به بالای صفحه بردن