پخش گوشت جوجه مرغ با کیفیت اعلا

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

گوشت جوجه مرغ یک گوشت با کیفیت و با خواص بسیار زیاد است که امروزه بصورت اعلا در بهترین درجه کیفی تولید و فرآوری می گردد و بوسیله شرکت های پخش گوشت و محصولات پروتئینه ارائه می شود.
جوجه مرغ ها طیور پرورشی بسیار توانایی هستند که در تولید گوشت و رشد و نمو بسیار استعداد دارند و در زمان کوتاه قادر به تولید گوشت زیاد هستند بطوریکه یک جوجه گوشتی در مرغداری بعد از چند هفته وزن مطلوب جهت کشتار را بدست می آورد.
این جوجه ها گوشتی باکیفیت و بسیار ترد دارند که هم از نظر ظاهری و هم از لحاظ کیفیتی در بهترین درجه و جایگاه می باشند بعنوان مثال از نظر ترد بودن همتا ندارند و از لحاظ وجود پروتئین و مواد معدنی دارای کمیاب ترین آمینو اسید، مفید ترین پروتئین ها و بهترین آهن و املاح معدنی هستند.
امروزه گوشت جوجه های پرورشی توسط برخی مراکز به تولید سالانه چند هزار تن می رسد و با کیفیت اعلا به سرتاسر نقاط کشور پخش می گردد.

گوشت باکیفیت جوجه مرغ پرورشی

جوجه مرغ های پرورشی و تجاری از گوشتی برخوردارند که بسیار پرخاصیت است اما صرف نظر از نژاد طیور، عوامل مختلفی در تعیین کیفیت گوشت جوجه ها دخالت دارند مثل تغذیه جوجه ها، مقدار نور دریاف کرده در طول روز، بهداشت کافی در خصوص آب و غذا و بستر تمیز، دریافت واکسن و استفاده از تجهیزات استاندارد و لازم جهت پرورش اصولی طیور.
هریک ازین موارد به نوعی باعث باکیفیت تر شدن گوشت بدست آمده می شوند و هرکدام شان به نوعی تولید محصولات پروتئینه از جوجه ها را در جایگاه خوبی قرار می دهند و برعکس یعنی این موارد می توانند گوشت بدست آمده از جوجه ها را کم کیفیت یا ناسالم سازند بدین صورت که اگر جوجه ها در طول زمان پرورش دان آماده و بالانس مصرف کنند بصورت اصولی رشد یافته اند و اگر وجود مواد معدنی همچون فسفر در دان به اندازه لازم باشد هیچ مسمومیتی آنها را تهدید نمی کند در نتیجه گوشت حاصل از آنها بهترین درجه کیفی را خواهد داشت.
شرایط پرورشی جوجه گوشتی هم اینچنین است یعنی اگر جوجه ها در شرایط مساعد رشد کنند از نظر سلامت در بهترین وضعیت اند و در نتیجه گوشت سالم از آنها فرآوری خواهد شد البته خوب است بدانید که شرایط پرورشی بد یا خوب به عوامل گوناگونی همچون دما یا بهداشت محیط و نور و تجهیزات موجود در سالن پرورشی بستگی دارند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن