واردات گوشت جوجه غاز با بهترین کیفیت

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جوجه غاز پرنده ای با گوشت لطیف است که به علت فعالیت بدنی بالا گوشتی با طعم بسیار خوب دارد و امروزه گوشتش بعنوان بهترین و باکیفیت ترین گوشت طیور واردات شده و به بازار های داخلی عرضه می گردد.
غاز پرنده ای از خانواده مرغابی ها و پرندگان دریایی است که در فصل های سرد به نقاط گرم مهاجرت می کند و به علت فعالیت بسیار بالا مقدار گلیکوژن موجود در بافت گوشت زیاد است در نتیجه طعم گوشتش بسیار لذیذ می باشد و کیفیت بالایی دارد.
جوجه این پرنده نیز جنب و جوش بالای یدارد و همانند غازهای بالغ گوشتی لذیذ داشته و امروزه گوشتش بعنوان بهترین گوشت طیور خرید و فروش می شود و تحت عنوان گوشت های وارداتی ارائه می گردد.

خواص گوشت جوجه غاز

جوجه غاز نسبت به غاز های مسن دارای گوشت لطیف تری است و میزان پروتئین نیز در این گوشت بسیار فراوان می باشد.
چربی موجود در گوشت جوجه غاز اندک بوده و از اسید های غیر اشباع به خصوص لینولنیک سرشار است. خوب است بدانید که این اسید ضامن سلامتی انسان هاستو سیستم دفاعی بدن را در مقابل بیماری ها مقاوم تر می کند ازین رو مصرف گوشت جوجه غاز از جانب پزشکان توصیه شده است و سالمندان می توانند آن را جایگزین گوشت مرغ کنند.
برای حفظ سلامتی بدن ویتامین ها نقش اساسی دارند به همین خاطر مصرف گوشت جوجه غاز بهترین ضامن سلامتی بوده و منبعی سرشار از ویتامین های آ، کا، ای و دی می باشد و علاوه بر آن از اسیدهای چرب ضروری برخوردار است.
افرادیکه از بیماری های قلبی رنج می برند نیز بهتر است ازین گوشت استفاده کنند چراکه گوشت جوجه غاز به خاطر اسید های چرب ضروری موجب کاهش سطح کلسترول می شود و قلب را در وضعیت سالمی قرار می دهد.
از دیگر مواد موجود در گوشت غاز که موجب سلامتی بدن مان می شود عبارتند از:

  • کلسیم
  • فسفر
  • سدیم
  • پتاسیم

بطورکل گوشت غاز یک منبع سرشار از مواد ضروری و املاح معدنی مورد نیاز بدن مان می باشد که نه تنها گوشتی مفید دارد بلکه پرورشش هم نسبت به دیگر طیور مزیت های زیادی دارد و نسبت به سایر طیور هزینه نگهداری غاز کمتر می باشد.

منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن