واردات بهترین گوشت منجمد جوجه

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

گوشت جوجه یک گوشت لذیذ و ترد است که از جوجه مرغ های گوشتی بعمل آمده و با بهترین کیفیت هم به کشورمان واردات می شوند و بصورت منجمد در اختیار عموم قرار می گیرند.
گوشت جوجه یک گوشت پرطرفدار است که همیشه از استقبال گسترده مردم برخوردار می باشد. امروزه این گوشت بعنوان محصولات پروتئینه وارداتی از کشورهایی همچون پاکستان و برزیل به کشورمان وارد می شوند و بصورت منجمد بفروش می رسند.
گوشت جوجه صرف نظر از ترد بودن دارای خواص زیادی هم می باشد و منبعی پروتئینه با بهترین مواد معدنی محسوب می شود.

تولید گوشت جوجه

جوجه های گوشتی یکروزه بعد از انتقال به مرغداری ها و مراکز پرورشی با استفاده از دارو ها و آنتی بیوتیک ها رشد سریع تری پیدا می کنند و در عین حال سلامت شان حفظ می شود و بدون گرفتن بیماری طیور می توانند در راستای تولید گوشت پرورش یابند.
این پرندگان در ابتدا بسیار ضعیف هستند و اگرچه تا 24 ساعت پس از بیرون آمدن از تخم به هیچ ماده غذایی نیاز ندارند اما اگر بعد از یک روز به آنها دان و آب نرسد خواهند مرد و همچنین میزان دما، رطوبت و بهداشت محیط هم تاثیر زیادی بر حفظ سلامت شان دارند ازین رو مراکز پرورشی و تولیدی گوشت طیور با بکار گیری بهترین تجهیزات به حفظ سلامت جوجه ها کمک می کنند.
هیتر، پرژکتور، رطوبت ساز، تهویه، کولر و ظروف مخصوص غذاخوری و همچنین ضدعفونی نمودن محیط پرورشی همه با هم در تولید گوشت دخالت دارند و باعث می شوند گوشت بهتر و زودتر تولید گردد یعنی جوجه ها با کمک این تجهیزات رشد مطلوب خواهند داشت و عدم بیماری در آن ها به بیشتر شدن کیفیت گوشت منجر می گردد.
در کل تولید گوشت جوجه امروزه در کشورمان توسط معتبر ترین مراکز انجام می شود و بعد از رسیدن جوجه ها به وزن ایده آل و سن مطلوب به کشتارگاه منتقل می شوند.
اگرچه کشورمان از تولید کنندگان بزرگ گوشت محسوب می شود اما درصدی از محصولات موجود در بازار وارداتی هستند که از شرکت های برزیلی همچون مینروا وارد می شوند و بصورت منجمد ارائه می گردند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

مطالب مرتبط

به بالای صفحه بردن