مراکز فروش انواع جوجه رنگی سالم

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

انواع گوناگونی از سالم ترین جوجه خروس های رنگی امروزه در بازار عرضه می شوند که توسط مرغداری ها ارائه شده و از طریق مراکز فروش معتبر قابل خریداری می باشند.
جوجه های رنگی یکی از شناخته شده ترین پرندگانی هستند که از مرغ های صنعتی تولید می شوند اما به علت اینکه هیچ سودی از آنها عاید پرورش دهندگان نمی شود به بازار عرضه شده و پس از تولید بفروش می رسند.
این جوجه نر بوده یعنی در واقع جوجه خروس هستند که در بلوغ سفید م شوند و در انواع گوناگونی از رنگ های مصنوعی رنگ آمیزی شده و ارائه می شوند.
جوجه های رنگی اگرچه سودآور نیستند اما می توانید آنها را در منزل پرورش دهید و از آنها گوشتی ارگانیک بعمل آورید، در این راستا برخی از مراکز پرورشی نیز این جوجه ها را بدون رنگ عرضه می کنند و می توانید با شرایط مساعد آنها را نگهداری کرده و پرورش دهید.

پرورش جوجه رنگی

جوجه خروس های رنگی تا سه هفته اول از شرایط حساس برخوردارند یعنی تا بیست و یک روزگی باید به خوبی پرورش داده شوند به همین خاطر باید از بستر مناسب و تغذیه خوب بهره مند گردند تا زنده بمانند.
اگر قصد خرید این جوجه های ضعیف را دارید بهتر است از قبل یک جای خوب و مناسب برای شان فراهم کنید بهترین کار این است که در باغچه حیاط با تور مرغی و چند چوب قفسی محکم برای شان تهیه کرده و دورش را پلاستیک بگیرید تا شب از سرما حفظ شوند و اگرهم در مناطق گرمسیری هستید نیازی به نایلون و پلاستیک نیست اما یادتان باشد تور مرغی ها را محکم به چوب ها متصل نمایید تا گربه و دیگر حیوانات نتوانند آنها را شکار کنند.
جوجه های سالم همیشه سرحال هستند و مدام در جنب جوش می باشند و اگر با بهترین دان آنها را تغذیه دهید بی شک سالم می مانند، در این راستا می توانید از دان پارس یا استارتر های آماده استفاده کنید و در مدت زمان کوتاهی خروس هایی با گوشت فراوان داشته باشید.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن