قیمت روز گوشت باکیفیت تازه جوجه گوشتی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جوجه های گوشتی طیور پرورشی پرجمعیتی هستند که بمنظور تولید و توزیع گوشت باکیفیت پرورش می یابند و گوشت شان با قیمت روز و بصورت کاملاً تازه در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
جوجه های گوشتی دسته ای بسیار پرجمعیت از طیور پرورشی اند که به منظور تولید باکیفیت ترین و ترد ترین گوشت سفید پرورش داده می شوند و با استاندارد ترین متدهای روز دنیا در مراکز و فارم های گوشتی نگهداری می شوند.
این جوجه ها در چندروزگی به بخش پرورش طیور گوشتی منتقل می گردند و در آنجا با استفاده از استارتر و دان های پروتئینه و سرشار از کربوهیدرات رشد می یابند و در عرض چند هفته منابعی سرشار از گوشت سفید می شوند.
امروزه گوشت این طیور در بازار تهران و دیگر استان های کشور بصورت تازه و در حد بسیار فراوان توزیع می گردد و با قیمت روز به مصرف مشتریان می رسد.
گوشت تازه این طیور ترد ترین و پرطرفدار ترین گوشت محسوب می شود و علت این امر ارزش تغذیه ای بالا و کاربرد فراوانش می باشد بطوریکه گفته می شود این گوشت در طبخ چندین غذای مختلف بکار می رود و نقش اساسی ایفا می کند.

پرورش جوجه های گوشتی و تولید باکیفیت ترین گوشت سفید

جوجه مرغ های گوشتی همانطور که گفتیم در فارم های گوشتی پرورش می یابند و البته مراکز کوچک گوناگونی هم در این خصوص فعالیت دارند که هریک به نوبه خود نقش مهمی را در تولید گوشت سفید ایفا می کنند.
یکی از ملاک هایی که در امر پرورش این جوجه ها باید مدنظر پرورش دهندگان قرار گیرد تغذیه جوجه هاست چراکه امر خوراک دهی و فرموله کردن جیره های غذایی این جوجه ها بسیار حائز اهمیت است و پررنگ ترین نقش را در رشد و نمو شان ایفا می کند بطوریکه اگر جوجه ها از نظر تغذیه نتوانند به خوبی تامین شوند تولید گوشت در مزرعه کاهش یافته یا احتمال بیمار شدن طیور بسیار زیاد خواهد بود.
با این وضع باید حتما تغذیه جوجه ها از بهترین محصولات خوراکی اولیه برخوردار باشد یعنی کنجاله یا سبوس و دیگر مواد اولیه تشکیل دهنده دان باید از بهترین سطح کیفیتی برخوردار باشند تا جوجه ها بدون هیچ کمبودی تنها بر روی وزن گیری تمرکز کنند و بتوانند در زمان معینی به حداکثر وزن شان برسند.
اگرچه تغذیه نقش مهمی در امر تولید گوشت جوجه های پرورشی ایفا می کند اما فاکتورهای دیگری هم وجود دارند که پرورش دهندگان باید آنها را مد نظر قرار دهند مثل کنترل بیماری های شایع در بین طیور همچون نیوکاسل، برونشیت عفونی، آبله یا بیماری کوکسیدیوزیس که هریک به نوعی موجب کاهش تولیدات شده و جوجه ها را به کام مرگ می کشانند.
بطور کلی تولید گوشت جوجه امر آسانی نیست و علاوه بر تجربه به تجهیزات لازم و کنترل کافی از سوی پرورش دهندگان نیاز دارد که اگر این فاکتور ها رعایت شوند بهترین گوشت باکیفیت عالی بعمل خواهد آمد.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن