فروش عمده گوشت بسته بندی جوجه مرغ

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جوجه های گوشتی گونه ای از مرغ های سازگار و مقاوم هستند که اغلب بصورت صنعتی رشد یافته اند و گوشت شان بصورت عمده تحت عنوان گوشت جوجه عرضه شده و بصورت بسته بندی بفروش می رسد.
جوجه مرغ های گوشتی و صنعتی امروزه با هدف تولید گوشت در بسیاری از مرغداری ها رشد یافته و با رسیدن به وزن مطلوب کشتار می شوند، این جوجه ها برای عدم ابتلا به بیماری بیشترشان واکسینه می شوند و آنتی بیوتیک های خوراکی و تزریقی را دریافت می نمایند و به خاطر سازگاری و تولید بسیار بالا در تمامی مرغداری های کشور پرورش می یابند به استثنای برخی از مرغداری ها که به نگهداری مرغ های محلی می پردازند.

تولید و توزیع گوشت جوجه

جوجه مرغ ها همانطور که گفتیم اغلب در نوع صنعتی هستند و با استفاده از دما، نور، تغذیه و در کل شرایط پرورشی مناسب رشد می یابند و گوشت شان بصورت بسته بندی در بازار عرضه می شود.
برای عرضه گوشت جوجه به بازار مراجل متعددی باید سپری شود تا گوشت به دست مشتریان برسد، اولین مرحله این است که شرکت های تولیدی و توزیع گوشت با مراجعه به مرغداری ها بهترین و سالم ترین جوجه ها را خریداری کرده و به کشتارگاه منتقل می کنند که برای این کار کامیون های قفس دار خاصی وجود دارد و بعد از انتقال شان به کشتارگاه تمامی جوجه ها از پاهایشان آویخته شده و مراحل ذبخ اجرا می شود.
بعد از ذبح، جوجه ها به اتاق پرکنی منتقل می شوند و در آنجا تمامی پرها جدا شده و بعد به اتاق دیگر وارد می گردند که در این مرحله تمامی محتویان درون شکم خارج می شود.
سپس جوجه ها به مرحله بعدی وارد می شوند و در آنجا قطعه قطعه می گردند و بر اساس نیاز بازار در بسته بندی های گوناگون قرار می گیرند و در آخر هم با عبور از تونل انجماد منجمد می شوند البته برخی از مرغ ها نیز بصورت گرم در سبد های حمل قرار گرفته و در آخر هم توسط کامیون های یخچال دار به فروشگاه های سطح شهر ارائه می شوند.
از آنجایی که گوشت جوجه از طردی و خوشمزگی بالا برخوردار است میزان تقاضا در بازار روز به روز افزایش می یابد و به همان میزان هم تولیدات گسترده تر می گردد.
در حال حاضر این گوشت ها را می توان بصورت عمده از مرکز های معتبر خریداری کرد.

گوشت جوجه

منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن