فروش جوجه مرغ های نژاد پلیموث راک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جوجه مرغ های پلیموث راک نژادهایی از جوجه های پرورشی می باشند که با هدف تولید گوشت خرید و فروش می شوند و بصورت زنده قابل خریداری هستند.
جوجه مرغ ها از پرنده هایی هستند که برای تولید گوشت پرورش یافته و با چندین نژاد گوناگون روی زمین زندگی می کنند. این پرندگان اغلب با اهداف تجاری تولید گوشت و تخم مورد خرید و فروش قرار گرفته اند و درصد کمی از آنها بعنوان مرغ های زینتی شناخته می شوند مثل سیلکی ها.
نژادهای مختلفی ازین جوجه مرغ ها در نوع گوشتی هستند که پلیموث راک یکی ازین نژاد هاست و به خاطر گوشت بسیار ترد و باکیفیت بصورت سنتی نگهداری و تکثیر می گردند.

جوجه مرغ های پلیموث راک

جوجه مرغ های پلیموث راک همانطور که گفتیم نژاد گوشتی هستند ولی دارای زیبایی خاصی می باشند و از پرهایی سفید و سیاه برخوردارند بدین شکل که انتهای تمامی پرهای شان سیاه رنگ است و مابقی سفیدند.
این جوجه ها برای اولین بار در بوستون آمریکا در معرض نمایش قرار گرفتند و از اختلاط چند نژاد اصیل پدیدار شده اند که این نژاد ها عبارتند از:
  1. خروس دومینیکو
  2. خروس های کوشین سیاه
  3. مرغ های جاوای سیاه
  4. برهمایی تیره
  5. ویندوت نقره ای
این جوجه ها امروزه بعنوان اصلی ترین منابع تولید گوشت شناخته می شوند و اغلب شان بصورت سنتی نگهداری می گردند و گوشت بسیار باکیفیتی از آنها بعمل می آید.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

مطالب مرتبط

به بالای صفحه بردن