فروش اینترنتی سالم ترین جوجه مرغ پرورشی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جوجه مرغ های پرورشی امروزه در چندین نژاد گوناگون تکثیر می شوند اما رایج ترین شان مرغ های صنعتی هستند که در دو نوع تخمی و گوشتی عرضه شده و بصورت اینترنتی با سالم ترین وضعیت بفروش می رسند.
جوجه مرغ های پرورشی نژاد خاصی از مرغ ها هستند که رنگی سفید دارند و در دو گونه گوشتی و تخمگذار پرورش می یابند. هریک از این گونه ها امروزه با جمعیت بالایی در مرغداری ها پرورش یافته و نگهداری می شوند.
برخی از مراکز پرورشی مرغ به نگهداری مرغ های گوشتی مشغولند در حالیکه برخی دیگر به پرورش گونه تخمگذار مشغول می باشند و در تولید گوشت و تخم مرغ بهترین سطح تولید را دارند.
امروزه کشورمان از بزرگترین صادرکنندگان گوشت سفید است که در خصوص عرضه گوشت مرغ رتبه هفتمین تولید کننده بزرگ را دارد.

پرورش جوجه های تخمی و گوشتی

جوجه مرغ های تخمگذار و گوشتی در بیست و یک روز اول زندگی شان بسیار حساس بوده و شرایط ویژه ای برای پرورش شان وجود دارد یعنی باید آنها را از نظر تغذیه، دما و بهداشت و همچنین نوردهی در مساعد ترین وضعیت قرار داد.
تغذیه جوجه ها بسیار اهمیت دارد و اگر در هفته های اول بهترین تغذیه و جیره غذایی را دریافت کنند بی شک در ماه های بعدی بهترین مرغ های گوشتی و تخمی می شوند و سطح تولید شان بیش از دیگر مرغ ها خواهد بود.
خوب است بدانید که این جوجه ها را اغلب همراه با آنتی بیوتیک ها پرورش می دهند تا در گله از بیماری های واگیر دار مصون باشند اما اگر آنها را در خانه پرورش دهید نیازی به آنتی بیوتیک نیست و می توانید هر ماه گوشت ارگانیک را خودتان فراهم آورید ازین رو هم اکنون جوجه های چندروزه این طیور هم در نوع گوشتی و هم در نوع تخمگذار بفروش می رسند و بصورت اینترنتی با سالم ترین وضعیت ارائه می گردند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن