فروش انواع جوجه مرغ یکروزه گوشتی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جوجه مرغ های گوشتی از نژادهای مختلفی تشکیل شده اند که انواع گوناگونی ازین جوجه مرغ ها بصورت یکروزه بفروش رسیده و به محض تولد در جهت تولید گوشت پرورش می یابند.
جوجه های یکروزه مرغ پرنده هایی هستند که در عین سود آوری بسیار حساس هم می باشند و شرایط پرورشی نا درست به مرگ شان منجر می گردد.
این پرندگان یا دوهدف اصلی تولید گوشت و تولید تخم مورد توجه پرورش دهندگان طیور قرار گرفته اند و در این راستا نژادهای متنوعی هم وجود دارند که برخی برای تولید گوشت توانایی بالا دارند و بعضی هم برای تولید تخم بهترین گونه محسوب می شوند.
در این بین جوجه های یکروزه گوشتی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و به گفته برخی از منابع پرجمعیت ترین طیور اهلی به حساب می آیند.
در حال حاضر انواع مختلفی ازین جوجه مرغ ها بصورت اینترنتی بفروش رسیده و از طریق سایت های رسمی و مجاز بفروش می رسند.

نگهداری انواع جوجه یکروزه مرغ گوشتی

جوجه های یکروزه مرغ در نوع گوشتی برای اینکه با سلامت کامل رشد یابند باید از برنامه های پرورشی خاصی بهره مند گردند و بطور کلی نگهداری شان بسته به عوامل گوناگون موفقیت آمیز سپری خواهد شد.
یکی ازین عوامل تغذیه و دان مصرفی جوجه هاست که کیفیت بالای این محصولات میزان مرگ و میر گله ها را می کاهد و برعکس یعنی اگر مواد غذایی و جیره های غذایی جوجه ها از کیفیت پایین برخوردار باشد بی شک میزان مرگ و میر جوجه ها در گله افزایش خواهد یافت.
از عوامل دیگر که باید در نگهداری جوجه مرغ های گوشتی یکروزه بدان توجه نمایید این است که جوجه ها در بدو تولد از حساسیت بالا برخوردارند و باید از هوا و دمای مناسب در حدود 37 درجه بهره مند گردند و علاوه بر آن باید از لحاظ بهداشتی و عدم بروز بیماری ها هم این جوجه ها شدیداً تحت کنترل قرار گیرند.
در خصوص بهداشت اگر می خواهید جوجه ها کمتر دچار بیماری شوند باید از ظروف آبخوری و دان خوری مناسب استفاده کنید و حتی به آنها واکسن و آنتی بیوتیک هم ارائه دهید تا بتوانند بدون دچار شدن به بیماری ها رشد مطلوبی داشته باشند همچنین مصرف افزودنی ها در خوراک و دان مصرفی شان موجب پیشگیری از بیماری می شود و به کیفیت بالای گوشت کمک می نماید.
لازم به ذکر است که گوشت جوجه های پرورشی بعد از رسیدن به وزن دلخواه پس از چند هفته بعنوان ترد ترین و لذیذ ترین و همچنین پراستفاده ترین فرآورده های گوشتی شناخته شده و در معرض فروش قرار می گیرد.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن