عرضه جوجه رنگی در بازار مشهد

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جوجه رنگی ها پرنده هایی دوست داشتنی می باشند که در تابستان در بازار مشهد و دیگر شهرها عرضه می شوند و بعنوان پرندگان پرورشی آرام بفروش می رسند.
جوجه رنگی ها پرنده هایی هستند که علاوه بر زیبایی موجوداتی بسیار دوست داشتنی بوده اما به علت جنسیت شان سودآوری چندانی برای مرغداری ها ندارند و در همان ابتدا بعد از تفکیک جنسیت به بازار مشهد و دیگر شهرهای بزرگ همچون تهران و اصفهان عرضه می شوند.
این جوجه های خروس بعد از تفکیک جنسیت رنگ آمیزی شده و در دیگ های بزرگ رنگ به رنگ های گوناگون در می آیند. البته خوب است بدانید که جوجه ها امروزه متاسفانه با رنگ های شیمیایی رنگ می شوند و این رنگ ها روی سلامت برخی از آنها آثار منفی می گذارند پس زمان خرید این جوجه ها بهتر است از جوجه هایی که رنگ نشده اند خریداری کنید.

پرورش جوجه رنگی

جوجه خروس های رنگی را می توانید در محیط های کوچک پرورش دهید و بعنوان پرندگان آپارتمانی شناخته می شوند اما بعد از اینکه بزرگتر شدند باید آنها را به مکان های باز و وسیع منتقل نمود تا بتوانند رشد و نمو خوبی داشته باشند.
بهتر است پیش از خرید شان بسترشان را در قفس فراهم آورد اما باید به یاد داشته باشید که این جوجه های دوست داشتنی در سه هفته اول حساس هستند و ضعیف می باشند پس باید غذای خوبی در اختیار شان قرار دهید.
بهترین غذا برای این جوجه ها در اوایل زندگی دان های استارتر می باشد که توسط شرکت های گوناگون در شهر خود تان تولید می شوند و می توانید آنها را با قیمت های عالی تهیه نمایید.
نکته دیگر در خصوص پرورش و نگهداری جوجه خروس های رنگی این است که حتی الامکان آنها را از آنتی بیوتیک ها بهره مند سازید و یا اینکه آنها را از بیماری ها و آلودگی ها دور سازید یعنی اینکه محیط پرورش را همیشه ضدعفونی کرده و ظروف آب خوری یا دان خوری شان را مرتب تمیز کنید تا بتوانند جوجه ها رشد خوبی داشته باشند و سلامت شان حفظ گردد.
عرضه جوجه
منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن