عرضه انواع نژاد جوجه گوشتی یکروزه

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

امروزه انواع گوناگونی از جوجه های یکروزه گوشتی در نژاد های مشهور دنیا به بازار عرضه می شوند و در جهت تولید گوشت به پرورش دهندگان و متقاضیان ارائه می گردند.
جوجه مرغ های گوشتی گونه ای از پرجمعیت ترین پرندگان اهلی و پرورشی می باشند که بهترین منبع تولید گوشت به حساب می آیند. انواع مختلفی از نژاد های مشهور در دنیا وجود دارند که تحت عنوان گوشتی برای تولید گوشت پرورش داده می شوند.

نژاد های جوجه گوشتی

از مشهور ترین و شناخته شده ترین نژاد های گوشتی می توان به نژاد پلیموث راک اشاره کرد. جوجه های پلیموث راک نخستین بار در آمریکا به نمایش گذاشته شدند و در واقع حاصل چندین گونه ی متفاوت دیگر هستند. این نژاد از مرغ های گوشتی از پرهای درهم و زیبا برخوردارند و اغلب به علت وجود چنین پرهایی مورد استقبال قرار گرفته اند.
امروزه جوجه های یکروزه پلیموث راک با سالم ترین وضعیت جسمانی توسط مراکز معتبر عرضه می شوند و در اختیار متقاضیان قرار می گیرند.
یکی دیگر از نژاد های مشهور گوشتی کورنیش می باشد که دارای اندامی با شانه های پهن و قد بلند تشکیل شده است و در سه رنگ سفید، سیاه و قرمز پراکندگی دارد و جوجه های یکروزه این نژاد هم همانند دیگر نژاد ها قابل خریداری می باشد.
کوشین هم یک گونه و نژاد بسیار مشهور است که در تولید گوشت بهترین مرغ پرورشی به شمار می آید. در اصل نژاد این مرغ ها به چین بر می گردد و دارای بدن و جثه سنگینی هم هستند ولی در تولید تخم مرغ ضعیف اند چراکه تعداد کرچی در آنها کم می باشد.
برای پرورش و نگهداری جوجه های گوشتی در راستای تولید گوشت ابتدا جوجه های یکروزه گوشتی از مرغداری ها و مراکز پرورشی مرغ های گوشتی خریداری می شوند سپس با اعمال برنامه های خاص پرورشی و تغذیه مناسب و همچنین شرایط رشد مطلوب به پرورش شان می پردازند.
جوجه گوشتی
منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن