خواص و فواید گوشت جوجه خروس گوشتی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جوجه خروس های گوشتی سه ماهه منابعی از گوشت سفید و پرخاصیت هستند که اغلب شان از مرغ های صنعتی با شیوه ماشینی بدست آمده اند و گوشتی با خواص و فواید بسیار دارند.
جوجه خروس های گوشتی دسته ای از طیور پرورشی هستند که اغلب بصورت صنعتی و ماشینی تولید شده اند و دارای گوشت فراوان با خواص و فواید بیشمار می باشند.
این جوجه ها بیشتر در سه ماهگی برای کشتار مناسب هستند یعنی در این سن گوشت شان در بهترین سطح کیفی قرار دارد و از تردی و خوشمزگی خاصی برخوردار است.

فواید گوشت جوجه خروس

جوجه خروس های گوشتی همانطور که گفتیم گوشت بسیار مقوی و پرخاصیتی دارند که این گوشت طبیعت گرم و خشک داشته و مصرفش برای ناقهین و بیماران بسیار مفید می باشد.
گوشت جوجه خروس هضم راحتی دارد و برای افراد تب دار نیز بسیار مفید واقع می گردد و ارزش تغذیه ای اش بسیار بالاست. به گفته طب سنتی این گوشت برای افرادیکه از لاغری رنج می برند خوب است و به نوعی موجب افزایش وزن و چاق شدن این افراد می گردد.
خوردن آب گوشت خروس نیز نفخ معده و درد آن را تسکین می بخشد و بعلت وجود پروتئین و ویتامین سرشار بهترین منبع غذایی سرشار از املاح معدنی به حساب می آید.
نه تنها خوردن گوشت خروس درمان کننده بسیاری از بیماری هاست بلکه مالیدن خون یا گذاشتن گوشت گرم خروس بر روی محل نیش حشرات و خزندگان همچون مرهمی موثر است که به درمان می انجامد.
بطور کلی گوشت جوجه خروس امروزه بصورت گسترده ای تولید و توزیع می شود که این گوشت هم بصورت تازه و گرم و هم بصورت منجمد و بسته بندی شده قابل خریداری ست و بهترین منبع سرشار از ریزمغذی ها محسوب می شود و حتی برای تقویت قوای جسمی بهترین غذاست.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن