خرید گوشت جوجه پرورشی با قیمت ارزان

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

گوشت جوجه های پرورشی محصولات و فرآورده هایی پروتئینه و پر طرفدار هستند که با قیمت نسبتاً ارزان بفروش می رسند و بیشتر هتل ها یا رستوران ها به خرید این گوشت اقدام می نمایند.
جوجه های گوشتی یا تجاری دسته ای از سودآور ترین پرندگان پرورشی می باشند که امروزه در بسیاری از مراکز تفریحی، هتل ها یا رستوران ها از گوشت این جوجه ها استفاده می کنند و بعنوان یک غذای اصلی آن را طبخ می نمایند.
جوجه مرغ های گوشتی که معمولاً جوجه هایی صنعتی هستند با استفاده از دان مقوی و افزودنی ها یا مکمل های غذایی رشد سریعی دارند و از نظر تولید گوشت توانایی شان بسیار بالاست.
امروزه این جوجه ها با رسیدن به وزن مناسب اغلب در چند هفتگی کشتار می شوند و فرآورده های گوشتی بدست آمده از آنها نیز با قیمت های ارزانی بفروش می رسند و همچنین خریداران زیادی را به خود جذب می کنند.

خواص گوشت جوجه مرغ تجاری پرورشی

همانطور که می دانید ما انسان ها برای تامین نمودن اسید های آمینه ضروری بدن مان به مصرف مواد غذایی ای روی می آوریم که دارای پروتئین گیاهی یا حیوانی هستند و وجود این اسید های آمینه در پروتئین گیاهی از بهترین و کمیاب ترین نوع می باشند بنابراین مصرف گوشت برای هر فردی ضروری می باشد.
گوشت دارای مقادیر قابل توجهی املاح معدنی و پروتئین است که در این بین گوشت جوجه سرشار از ریزمغذی هاست و مصرفش منجر به تامین بخش اعظمی از نیازمان به اسید آمینه می شود و پروتئین بسیار زیادی را به بدن وارد می سازد پس با این وجود مصرف گوشت جوجه به اندازه دیگر فرآورده های گوشتی ضروری می باشد.
گوشت جوجه های تجاری و پرورشی علاوه بر پروتئین و تامین احتیاجات غذایی موجب مستحکم شدن استخوان ها هم می شودو با این روند در سلامت دندان ها مفید واقع می گردد.
این گوشت در سنین پیری موج می شود فرد از پوکی استخوان در امان باشد و حتی بر اساس یافته های پزشکی مصرفش برای پیشگیری از سرطان بسیار موثر است بنابراین امروزه اغلب پزشکان خوردن گوشت جوجه را به تمامی افراد توصیه می کنند حتی افردایکه از بیماری قلبی و فشار خون در غذاب هستند و اجازه مصرف گوشت را ندارند می توانند گوشت جوجه را میل کنند زیرا این گوشت چربی کم و کلسترول پایین دارد.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن