خرید عمده گوشت ارگانیک جوجه مرغ

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

امروزه برخی از جوجه مرغ های گوشتی توسط مراکز معتبر بدون دریافت آنتی بیوتیک پرورش یافته و در راستای عرضه گوشت ارگانیک با بهترین تغذیه رشد می کنند و گوشتشان بصورت عمده قابل خرید می باشد.
بحث ارگانیک و غیر ارگانیک بودن تره بار یا گوشت از زمانی بوجود آمده است که داروها و هورمون های گوناگون بر روند رشد محصولات کشاورزی و همچنین دام و طیور پرورشی دخالت کرد به بیانی دیگر با آمدن داروهای تقویتی و آنتی بیوتیک های تقویت کننده به بازار بسیاری از پرورش دهندگان دام و طیور و همچنین تعداد زیادی از کشاورزان توانستند با استفاده ازین دارو ها محصولات بیشتری در زمان کمتری تولید نمایند و سودی دو چندان بدست آورند.
گوشت هر دام و طیوری که با کمک آنتی بیوتیک و هورمون های رشد عمل آوری شده باشد در زمره محصولات غیر ارگانیک قرار می گیرد بطوریکه امروزه درصد بالایی از محصولات و فرآورده های گوشتی موجود در بازار در این دسته اند و از گوشت مرغ گرفته تا میوه و سبزیجات همه و همه در این دسته قرار دارند اما تفاوت محصولات ارگانیک با غیر ارگانیک در آسیب زدن به بدن ما نیست بلکه بیشتر به کیفیت و طعم محصولات ختم می شود بنابراین مرغ هایی که در بازار عرضه می شوند برای سلامتی هیچ تهدیدی ندارند.

مرغ های ارگانیک

امروزه با وجود درصد بالایی گوشت مرغ غیر ارگانیک در بازار بعضی از مرغداری ها به فکر افتاده اند و بدون استفاده از داروهای رشد و آنتی بیوتیک ها به پرورش مرغ می پردازند و گوشت این پرندگان را تحت عنوان گوشت سبز عرضه می دارند.
گوشت سبز در واقع گوشت مرغ هایی است که با دان و تغذیه طبیعی رشد یافته اند و در دوره رشد هیچ دارو یا هورمونی وارد بدن شان نشده است چه بطور خوراکی و چه بطور تزریقی.
این گوشت ها در حال حاضر از بیشترین طرفداران برخوردار می باشند و از دید برخی افراد سالم تر هم هستند.
هم اکنون گوشت جوجه مرغ های ارگانیک با بهترین کیفیت در بازار عرضه می شود و بصورت عمده نیز قابل خریداری می باشند و همچنین تحت عنوان جوجه های بدون آنتی بیوتیک بفروش می رسند که برخی این گوشت ها را بدون هورمون می نامند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن