خرید اینترنتی جوجه های یکروزه گوشتی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

جوجه های یکروزه گوشتی امروزه بصورت اینترنتی قابل خریداری می باشند و با بهترین وضعیت سلامتی در اختیار مشتریان و پرورش دهندگان طیور قرار می گیرند تا در راستای تولید گوشت پرورش یابند.
جوجه های گوشتی طیور پرورشی بسیار پرجمعیت و در عین حال بسیار سودآوری هستند که امروزه در تمامی دنیا برای تولید گوشت شان تکثیر می گردند.
در ایران نیز این جوجه ها از جمعیت فراوان برخوردارند و بطور کلی کشورمان از تولید کنندگان بزرگ گوشت مرغ محسوب می شود و رتبه هفتم را در این خصوص از آن خود کرده است.
مرغداری ها در حال حاضر جوجه های گوشتی را بعد از تفکیک از جوجه خروس ها به مراکز پرورشی طیور عرضه می کنند و بصورت اینترنتی نیز امکان خرید و فروش این جوجه ها را فراهم آورده اند.

پرورش جوجه گوشتی

این جوجه ها بعد از اینکه به مراکز پرورشی منتقل شدند باید در دمای خاصی نگهداری شوند و خوب است بدانید که این جوجه ها تا بیست و یکمین روز از زندگی شان در حساس ترین وضعیت قرار دارند و باید از تغذیه و دمای مناسب بهره ببرند تا رشد شان با استاندارد ترین شکل تداوم یابد.
جوجه های گوشتی در روزهای اول و حساس زندگی باید از دان استارتر مصرف کنند و این دان ها امروزه در نام های تجاری مختلفی توسط کارخانه های معتبر تولید می گردند.
در دان های استارتر مواد معدنی به میزان کافی وجود دارد و تمام نیازهای جسمی جوجه را تامین می کنند اما باید مراقب دما باشید و حتی الامکان از جابجایی شان به مناطق دیگر ممانعت نمایید تا تغییر دما موجب آزردن و مرگ شان نشود.
هر نوع سر و صدایی هم می تواند جوجه های یکروزه را بیمار کند و در آینده تولید گوشت خوبی نداشته باشند.
بطور کلی جوجه های یکروزه گوشتی از حساس ترین موقعیت برخوردار هستند و در مکان های پرورشی تحت شرایط مساعد از نظر بهداشتی و آب و هوایی قرار دارند و پس از رسیدن به وزن مطلوب به کشتارگاه منتقل می گردند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران30

به بالای صفحه بردن