توزیع انواع جوجه های پرورشی یکروزه مرغ

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

انواع مختلفی از سالم ترین جوجه های یکروزه مرغ امروزه در مکان های پرورشی با بهترین شرایط نگهداری شده و رشد می یابند و از طریق همین مراکز بصورت زنده پخش و توزیع می گردند.
جوجه مرغ های یکروزه پرورشی از حساس ترین وضعیت برخوردارند و تا سه هفتگی باید از آنها به خوبی نگهداری کرد، این جوجه ها با اهداف گوناگونی رشد می یابند که بیشتر شان با هدف تولید گوشت هم اکنون در بیشتر مرغداری ها پرورش می یابند و درصد دیگری هم با هدف تولید تخم رشد می کنند و توسط مراکز پرورشی با شرایط مطلوب در دمای استاندارد نگهداری می شوند.
انواع گوناگونی از این جوجه ها در حال حاضر توسط همین مراکز در بازار عرضه می شوند و بصورت زنده در اختیار متقاضیان قرار می گیرند.

جوجه های یکروزه پرورشی

همانطور که گفتیم دو هدف اصلی برای پرورش این جوجه ها وجود دارد یکی برای تولید تخم و دیگری برای تولید تخم.
جوجه های یکروزه ای که با هدف تولید تخم نگهداری می شوند باید تا سه هفتگی از دان استارتر تغذیه شوند و بعد از آن هم باید یک جیره غذایی پر انرژی و مملو از کلسیم دریافت کنند و تا زمان 5 ماهگی به خوبی از آنها نگهداری شود تا زمانیکه به سن تخمگذاری رسیدند بدون هیچ کمبودی بتوانند بهترین تخمگذاری را داشته باشند.
جوجه های یکروزه ای که با هدف تولید گوشت رشد می یابند نیز همانند جوجه های قبلی باید از استارتر مصرف کنند و تا بیست و یک روزگی باید از جیره غذایی استارتر آماده تغذیه شوند و بعد از آن باید از جیره های غذایی مملو از پروتئین بهره مند گردند تا بتوانند در مدت زمان خیلی کمی رشدی بسیار بالا داشته باشند و در دو ماهگی گوشت خوبی تولید کرده باشند.
ناگفته نماند هر دو گروه از جوجه ها باید در دمای مطلوب باشند چراکه جوجه ها تا بیست روزگی از حساس ترین شرایط برخوردارند و باید بهترین وضعیت را از نظر دما داشته باشند.
لازم به ذکر است که امروزه این جوجه ها بصورت زنده قابل خریداری هستند و از طریق همین مراکز توزیع می شوند و چنانچه قصد پرورش جوجه ها را دارید می توانید از طریق سایت های معتبر هم این جوجه ها را سفارش دهید.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن