تهیه گوشت جوجه مرغ با قیمت مناسب

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای تهیه گوشت جوجه مرغ های گوشتی با قیمت مناسب می توانید بصورت اینترنتی این محصول را سفارش دهید و بصورت کلی بهترین و تازه ترین گوشت را خریداری کنید.
مرغ های گوشتی همانطور که از اسمشان پیداست مرغ هایی هستند که به خاطر گوشت شان تکثیر شده و زیر نظر مراکز بسیار بزرگ در مرغداری ها پرورش می یابند.
جوجه مرغ های گوشتی در مدت زمان کمی به سرعت رشد می کنند و گاهی پیش از رسیدن به بلوغ به کشتارگاه فرستاده شده و گوشتشان بعنوان گوشت جوجه عرضه می گردد.
جوجه های گوشتی بسیار حساس هستند و اگر کنترل نشوند و از نظر بهداشتی اقدامات لازم اعمال نگردد ممکن است کل گله به راحتی بیمار شده و از بین بروند.

مراقبت از جوجه گوشتی

جوجه مرغ ها همانطور که گفته شد حساس می باشند و باید از هر نظر کنترل شوند، مهمترین عاملی که بتعث می شود جوجه ها از بین بروند و ب هسن کشتار نرسند بهداشت می باشد یعنی محیط پرورش شان اگر ضدعفونی نگردد به زودی مریض شده و می میرند و حتی اگر زنده بمانند ناقل بیماری خواهند بود و گوشتشان کیفیت بدی پیدا می کند ازین رو باید واکسن های خاصی به آنها زده شود و از انتشار باکتری و بیماری جلوگیری شود.
عامل بعدی که ممکن است کیفیت گوشت جوجه ها را تغییر دهد تغذیه است بدین شکل که اگر جوجه ها از دان های مناسب استفاده نکنند لاغر می شوند و یا چاقی کاذب خواهند داشت پس باید دان های استفاده شده اولاً بهداشتی باشند دوماً تمامی مواد معدنی ضروری را در خود داشته باشند تا جوجه رشدی مطلوب پیدا کند و در مدت چهار هفته آماده کشتار شود.
برای حل این مسئله امروزه کارخانه های گوناگونی به تولید دان مرغ مشغول هستند و دان های مناسبی را تولید می کنند، این دان ها برای جوجه های یک روزه تا چند ماهه تهیه شده اند و با تفکیک سن جوجه ها می توانید آنها را خریداری کنید.
دان هایی تحت عنوان استارتر تهیه می گردند که برای جوجه های یکروزه مناسبند و تا 21 روزگی می توانید از آنها برای خوراک دهی مصرف کنید، نوعی دیگری هم وجود دارند که به پیش دان مشهورند و برای جوجه های 21 روزه تا شش هفته مناسب می باشند و باعث می شوند مواد مورد نیاز جوجه ها که در این سن برای شان ضروری اند به بدن شان وارد گردد و تمامی نیاز هایشان تامین شود.
بطور کلی جوجه های گوشتی در یکماه اولی زندگی بسیار حساس هستند ولی بعد از یکماهگی هم باید مراقبت های لازم صورت گیرد به همین علت دان های مختلفی برای هر دوره از رشد شان در بازار عرضه می گردد که عبارتند از:
  • سوپر استارتر
  • استارتر
  • میان دان
  • پس دان یک
  • پس دان دو
  • دان پارس
  • کنستانتره
اگر جوجه ها باتغذیه مناسب رشد کنند بی شک بهترین گوشت را خواهند داشت.
امروزه اغلب مرغداری ها جوجه های گوشتی را با بهترین شرایط بزرگ می کنند و مشتریان می توانند بصورت اینترنتی گوشت جوجه های مرغ را تهیه کرده و با قیمتی مناسب خریداری کنند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

به بالای صفحه بردن